O nás

Působnost OMS Rychnov nad Kněžnou je na třech ORP – Rychnov nad Kněžnou, Kostelec nad Orlicí, Dobruška. Jedná se především o převážnou většinu Orlických hor a podhůří.

OMS provozuje vlastní okresní brokovou střelnici a umělou liščí noru (pro pořádání zkoušek z norování).

Počet členů 647, počet honiteb 74.


Poděkování

Za přispění Královéhradeckého kraje se podařilo úspěšně realizov několik projektů

 • Pachové ohradníky a optická zradidla proti zvěři. Cílem tohoto projektu byl nakup a instalace pachových ohradníků a optických zradidel kolem komunikací I. a II. třídy KHK, kde se výrazně zmenšuje riziko srážky automobilů se zvěří. Tento projekt byl spolufinancován Královéhradeckým krajem. Chceme poděkovat Královéhradeckému kraji za podporu.
 • Kynologická činnost. Cílem tohoto projektu je zajištění a uspořádání kynologických akcí OMS Rychnov nad Kněžnou. Tento projekt byl spolufinancován Královéhradeckým krajem. Chceme poděkovat Královéhradeckému kraji za podporu.
 • Zajištění vody a dobudování ppřípojek. Cílem tohoto projektu bylo zajištění zdroje vody pro areál okresní střelnice v Rychnově nnad Kněžnou. Tento projekt byl spolufinancován Královéhradeckým krajem. Chceme poděkovat Královéhradeckému kraji za podporu.
 • Nákup pomůcek pro práci s mládeží. Byl proveden nákup preparátů, učebnic a dřevěných skládaček které budou použity při vzdělávání mládeže a práci s dětmi např. na mysliveckých dnech
 • Skladovací hala pro uskladnění mysliveckých potřeb. Byla vybudována skladovací hala pro uschování potřeb využívaných OMS Rychnov nad Kněžnou. Chráníme tak uskladněné věci před nepřízní počasí a možnou krádeží. Všechny uskladněné věci nám díky tomu budou sloužit déle.

Realizováno za podpory Královéhradeckého kraje

RSS Myslivost

 • Mladí pokračují v letité tradici
  Kroužek mladých myslivců v Hranicích na Moravě je jedním z nejdéle působících u nás. Celých 37 let jej vedl Bohuslav Dvořák, dříve profesor Střední lesnické školy v Hranicích. Ten v letošním roce oslavil osmdesáté narozeniny a vedení kroužku předal své dceři Mgr. Martině Maléřové, se kterou se do vedení kroužku zapojili i jeho mladí odchovanci, dnes již středoškoláci, Markéta Staňková, Ondra Staněk […]
 • Agresivita u psů
  Obecně platí, že žádný pes by neměl projevovat agresivní chování vůči člověku ani jiným psům, u psů, kteří nejsou používáni k lovu, by se také neměla vyskytovat agresivita vůči ostatním zvířatům. Jenže… Co to ta agresivita vůbec je a také co není? Je vrozená nebo získaná zkušenostmi? A jak je to u loveckých psů?
 • Poctivé normální auto pro normální lidi?
  Zepředu je to jako Ford nebo Mazda, zezadu Volkwagen, boční silueta je jako Hyundai iX35, na obou koncích to má klasické staré anglické logo, tváří se to sice evropsky, přišlo to k nám ale z Číny. Co je to? Ano, správně, nový typ SUV s názvem MG ZS, který jsem dostal na vyzkoušení.

RSS Svět myslivosti

 • Zásadní vizí je vyřešit problém s vysokými stavy spárkaté zvěře
  Video Ve Světě myslivosti č. 1/2023 jsme slíbili připravit rozhovor s novým generálním ředitelem Lesů České republiky, s. p., Ing. Daliborem Šafaříkem, Ph.D., o myslivosti. Dne 5. ledna jsme se sešli v jeho kanceláři v Hradci Králové a ptali se ho na téma momentálně nejdiskutovanější, jímž jsou pronájmy vlastních honiteb Lesů ČR, u nichž letos končí nájemní smlouvy, […]
 • Rarita 2023 speciál – jeleni
  Redakce Světa myslivosti pořádá po pěti letech speciální variantu soutěže o nejzajímavější raritní trofej – soutěžit budou trofeje jelena evropského. Soutěže se může zúčastnit každý myslivec z České republiky a Slovenska, jenž zašle do redakce fotografii jelena evropského s raritní trofejí, kterého ulovil v české nebo slovenské honitbě.
 • Trubači lesnické školy v Písku zvou na Trubačský ples
  V sobotu 11. února 2023 od 19 hodin se v Kulturním domě v Písku bude konat 11. ročník Trubačského plesu, který pořádají trubači Vyšší odborné školy lesnické a Střední lesnické školy Bedřicha Schwarzenberga v Písku. Svět myslivosti je hrdým mediálním partnerem akce. Všichni jsou srdečně zváni!