Kalendář Kynologie

Kynologické akce jsou realizovány za přispění Královéhradeckého kraje

Termíny zkoušek

DatumAkceMísto konáníPoplatekUzávěrka
přihlášek
PoznámkyVýsledky
15.4.2023SvodTutleky3.4.2023
13.5.2023Zkoušky vloh ohařů a ost. plemenOpočno-Přepychy3.5.2023
15.7.2023Vodní práceTrnov3.7.2023
5.8.2023Lesní zkoušky ohařů a ost. plemenKostelec n. Orl.24.7.2023
9.9.2023Podzimní zkoušky ohařůČeské Meziříčí 28.8.2023
23.9.2023Zkoušky vloh ohařů a ost. plemenČeské Meziříčí11.9.2023
30.9.2023Norování nováčkůnora Studánka18.9.2023
14.10.2023Barvářské zkouškyChleny2.10.2023
14.10.2022Pb předběžné zkoušky barvářůZdobnice
31.12.2022IHb indviduální zkoušky barvářůdle požadavku vůdců


Termíny nácviků

DatumAkceMísto nácvikuPoznámky

Členům Českomoravské myslivecké jednoty bude poplatek snížen o 50%. Poplatek u přihlášek podaných po uzávěrce nebo placených až na místě bude zvýšen o 100,-Kč.

Posuzování bude provedeno, dle zkušebního řádu. Vůdce psa odpovídá za případné škody psem způsobené. Pořadatel neručí za poranění nebo ztrátu psa.

Dle nového zkušebního řádu platného od 01.01.2020 vzniká povinnost ke každé přihlášce ke zkouškám zaslat i kopii rodokmenu psa. Tato kopie může být zaslána prostřednictvím emailu na sekretariát OMS Rychnov nad Kněžnou.

 Uzávěrka přihlášek je 14 dnů před konáním zkoušek. Podmínkou přijetí na zkoušky je současné zaplacení stanoveného poplatku. Pokud nebude uhrazen stanovený poplatek, nebude přihláška brána v úvahu!! Poplatek u přihlášek podaných po uzávěrce nebo placených až na místě, bude zvýšen o 100,-Kč. Přihlášky s poplatkem zasílejte na adresu OMS ČMMJ Rychnov nad Kněžnou. Přijetí  bude po uzávěrce příslušných zkoušek ihned písemně potvrzeno.

Psi přijatí na zkoušky musí :

 1. Být registrováni a zapsáni v uznaných knihách ČMMJ.
 2. Mít řádný doklad o provedené platné vakcinaci proti vzteklině v souladu s § 4 odst.1, písmeno f) veterinárního zákona.
 3. Být při veterinární prohlídce uznáni zdravými a klinicky zdrávi
 4. Být ke zkouškám řádně a včas přihlášeni, jinak nebudou ke zkouškám připuštěni.

Majitel a vůdce psa musí být řádně seznámen se zkušebním řádem pro zkoušky, na které se přihlásil. Musí mít u sebe platný lovecký lístek, zbrojní průkaz, zbraň a náboje, včetně vhodného oblečení odpovídající tradicím české myslivosti, člen ČMMJ musí mít u sebe platný členský průkaz. Současně musí být pojištěn pro případ odpovědnosti za škody,dle Zák. č.449/2001 Sb.


Poděkování

Na OMS Rychnov byl realizován projekt – Zajištění a pořádání kynologických akcí OMS Rychnov nad Kněžnou. Cílem tohoto projektu bylo zajištění a uspořádání kynologických akcí OMS Rychnov nad Kněžnou. Tento projekt byl spolufinancován Královéhradeckým krajem. Chceme poděkovat Královéhradeckému kraji za podporu.

RSS Myslivost

 • Mladí pokračují v letité tradici
  Kroužek mladých myslivců v Hranicích na Moravě je jedním z nejdéle působících u nás. Celých 37 let jej vedl Bohuslav Dvořák, dříve profesor Střední lesnické školy v Hranicích. Ten v letošním roce oslavil osmdesáté narozeniny a vedení kroužku předal své dceři Mgr. Martině Maléřové, se kterou se do vedení kroužku zapojili i jeho mladí odchovanci, dnes již středoškoláci, Markéta Staňková, Ondra Staněk […]
 • Agresivita u psů
  Obecně platí, že žádný pes by neměl projevovat agresivní chování vůči člověku ani jiným psům, u psů, kteří nejsou používáni k lovu, by se také neměla vyskytovat agresivita vůči ostatním zvířatům. Jenže… Co to ta agresivita vůbec je a také co není? Je vrozená nebo získaná zkušenostmi? A jak je to u loveckých psů?
 • Poctivé normální auto pro normální lidi?
  Zepředu je to jako Ford nebo Mazda, zezadu Volkwagen, boční silueta je jako Hyundai iX35, na obou koncích to má klasické staré anglické logo, tváří se to sice evropsky, přišlo to k nám ale z Číny. Co je to? Ano, správně, nový typ SUV s názvem MG ZS, který jsem dostal na vyzkoušení.

RSS Svět myslivosti

 • Zásadní vizí je vyřešit problém s vysokými stavy spárkaté zvěře
  Video Ve Světě myslivosti č. 1/2023 jsme slíbili připravit rozhovor s novým generálním ředitelem Lesů České republiky, s. p., Ing. Daliborem Šafaříkem, Ph.D., o myslivosti. Dne 5. ledna jsme se sešli v jeho kanceláři v Hradci Králové a ptali se ho na téma momentálně nejdiskutovanější, jímž jsou pronájmy vlastních honiteb Lesů ČR, u nichž letos končí nájemní smlouvy, […]
 • Rarita 2023 speciál – jeleni
  Redakce Světa myslivosti pořádá po pěti letech speciální variantu soutěže o nejzajímavější raritní trofej – soutěžit budou trofeje jelena evropského. Soutěže se může zúčastnit každý myslivec z České republiky a Slovenska, jenž zašle do redakce fotografii jelena evropského s raritní trofejí, kterého ulovil v české nebo slovenské honitbě.
 • Trubači lesnické školy v Písku zvou na Trubačský ples
  V sobotu 11. února 2023 od 19 hodin se v Kulturním domě v Písku bude konat 11. ročník Trubačského plesu, který pořádají trubači Vyšší odborné školy lesnické a Střední lesnické školy Bedřicha Schwarzenberga v Písku. Svět myslivosti je hrdým mediálním partnerem akce. Všichni jsou srdečně zváni!